Budowa dachu to jeden z najtrudniejszych i najbardziej kosztownych etapów budowy domu. Dlatego szczególnie uważnie powinniśmy wybierać fachowców, którym powierzymy jego położenie. Zatem, czego powinniśmy oczekiwać od dekarza, który będzie kładł nam dach?

Czego wymagać od dekarza, który będzie robił nam dach?

Zwykle sprawdzają się ekipy z polecenia. Znajomi, którzy korzystali z usług dekarza powiedzą nam najwięcej o fachowcach, jakości ich pracy, terminowości i innych ważnych dla nas kwestiach.

Większość moich inwestycji to właśnie zlecenia „z polecenia”. Według mnie tak jest najlepiej dla obu stron. Ja nie muszę martwić się o klientów, a inwestorzy mają szansę dowiedzieć się więcej o mnie i mojej pracy. Nie ma też problemu z zobaczeniem „na żywo” dachów, które kładłem – przyznaje SUPERDEKARZ, Marek Teda z firmy „DACHMAR”.

Doświadczenie to kluczowa sprawa jeśli chodzi o kryteria wyboru dekarza. Przez lata dochodzą oni do perfekcji, która sprawia, że budowa dachu przebiega bez żadnych problemów. Wielu z nich bierze też udział w szkoleniach, po których otrzymują certyfikaty poświadczające ich umiejętności.

Poza umiejętnościami, warto też zwrócić uwagę na narzędzia i sprzęt, jakimi dysponują nasi wykonawcy (m.in. duży i wyraźnie oznakowany samochód, sprzęt do transportu dachówek i sprawne elektronarzędzia, nożyce do blachy). W wielu przypadkach to „pierwsze sito”, które podpowie nam, czy mamy do czynienia z ekipą dekarską czy budowlaną, która kładzie dachy „przy okazji”.

Kiedy rezerwować termin u dekarza?

Termin budowy lub remontu dachu warto zarezerwować z dużym wyprzedzeniem. Najlepsi dekarze od początku sezonu mają już zapełniony kalendarz. Warto też wybrać dekarza przed kupnem materiałów na pokrycie, dzięki czemu będziemy mogli skorzystać z jego porad i sugestii, szczególnie w sprawach doboru materiałów, o których zazwyczaj nie myślimy, czyli akcesoriów czy materiałów izolacyjnych, które mają wpływ na późniejsze użytkowanie i komfort mieszkania pod „wymarzonym dachem”.

Z dekarzem warto spisać umowę

Nawet jeżeli powierzamy swój dach dekarzowi „z polecenia”, zawsze pamiętajmy o podpisaniu z nim umowy. Powinny znaleźć się w niej takie zapisy jak: dokładny harmonogram i wycena prac oraz koszty dodatkowe, jakie mogą się pojawić podczas budowy. Warto również uwzględnić zapis o ewentualnych konsekwencjach za opóźnienia oraz o gwarancji.

źródło: Superdekarz

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: